آسترید لیندگرن


درباره نویسنده


آسترید لیندگرن نویسنده توانا و محبوب کتابهای کودکان در 14 نوامبر ۱۹۰۷ در وبمبر سوئد به دنیا آمد. در سال 1945 با نوشتن کتاب «پی پی جوراب بلند» به شهرت رسید.


وی تنها نویسنده سوئدی است که کتابهایش به ۶۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده است آسترید در اکثر کتاب هایش دوران خوش کودکی خود را ترسیم کرده است. کتاب های وی سرشار از احساسات قوی و گاه تأثیرات عمیق است. آقای کاتو در میو پسر منه انقدر پلید است که حتی علف ها و برگ های درختان را می کشد. جانانان شیردل شوالیه ای است که برای نجات دره رزهای وحشی مجبور می شود خود را قربانی کنند. آسترید لیندگرن با عشق به کتاب بزرگ شد. وی می گوید: « آن زمان که لذت و خوشی خود را در کتاب یافته باشیم دیگر هرگز نمی توانیم بدون آن زندگی کنیم و ۲۵ سال کار به عنوان ویراستار در یکی از مراکز انتشاراتی طراز اول سوئد، زبان نوشتار او را غنا بخشید. در کتاب شناسی سوئدی وی در کل ۱۲۰ عنوان کتاب به چشم می خورد.


بر اساس بسیاری از داستانهای او فیلم ساخته اند. وی در سال ۱۹۷۱ از آکادمی سوئد مدال طلا دریافت کرد. در سال ۱۹۹۲ از سوی کمیته بین المللی کتاب برنده جایزه بین المللی کتاب شد. این جایزه به این دلیل به او تعلق گرفت که کتاب هایش اولین مشوق کودکان به خواندن کتاب بوده و عادت همیشگی به مطالعه را در آنها به وجود آورده است.

مولفین مرتبط:

کلید واژه ها:  
جدیدترین قدیمی ترین بهترین فقط دنبال شده‌ها نوع

ورود

ثبت نام